• Phone: 0 537 787 41 98
  • Email: info@serhataykut.net

Google’a Site Ekleme

Serhat AYKUT > BLOG > Google’a Site Ekleme

Web sitenizi Google arama motoruna nasıl göndereceğinizi ve en iyi sonuçlarda görünmesine yardımcı olmayı öğrenin.

Web sitenizi Google arama motoruna ekleyin

Web sitenizi Google arama motoruna nasıl göndereceğinizi ve en iyi sonuçlarda görünmesine yardımcı olmayı öğrenin.

SEO nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir, bu da web sitenizin arama motorlarında doğal olarak ortaya çıkmasına yol açmadan arama sonuçlarını sonuçlandırır.

Web sitesinde eklediğiniz sayfa başlıklarından, açıklamalarından ve içerikten birleştirilmiştir.

Web sitenizi Google’a göndermek

Web sitenizi dünyayla paylaşmadan önce dikkat edilmesi gereken temel bilgiler vardır. Bu, tüm paylaşımlarla ilgili gerekli olduğundan, sayfa açıklamaları ve resimler eklediğinizden emin olun – Google ve daha iyi bir örnek olmaması nedeniyle, Facebook bu bilgileri web bağlantılarınızla birlikte görüntülüyor.

Web Sitenizi Google Search Console URL Palet’ine gönderin . Google, dizine yeni siteler ekliyor ve web’i her tararken mevcut olanları güncellemektedir. Yeni bir URL’niz varsa, onlara önceki bağlantıdan bahsedin.

Gönderilen tüm URL’leri dizine eklemeyeceklerini ve gönderilen URL’lerin dizinde ne zaman görüneceğini veya bu URL’lerin ne zaman görüneceğini tahmin edemeyiz.

Google ayrıca web sitesi site haritanızı da ister. Bu, Google robotlarının
site yapınızı tarayabilmesi ve arama motorunda dizine ekleyebilmesi için gereklidir. Eğer site haritanız var ise bunu göndermek için herhangi ekstra adımlar atılması gerekmez.

Gelelim sitenizi google’a nasıl eklemeniz gerektiğine; Aslında çok kolay.

http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresine giriyorsunuz ve google talimatlarını ve yönergelerini dikkatlice okuyorsunuz. Size başvurunuz için google arama motoruna ekleme konusunda garanti verilmediğini, web adresini yazarken başına http:// koymanız gerektiğini, dilerseniz yorumlar kısmına siteniz hakkında özet bir bilgi yazabileceğinizi ancak bunun arama motoru sonuçlarını etkilemeyeceğini bilmelisiniz.

Leave a Comment